Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterowie doczekali się swojego święta. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzimy 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. Święto to jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych uczniów szkoły. Jego celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które uczą rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym czy współczucia.

W poniedziałek 6 listopada uczniowie kl. I-III pod kierunkiem wychowawców, biblioteki szkolnej i świetlicy brali udział w ciekawych zajęciach. Spotkaniom towarzyszyło: czytanie bajek i baśni, wspólne odgadywanie zagadek o bohaterach bajkowych, rozpoznawanie postaci i bajek na podstawie wylosowanych rekwizytów. Można też było obejrzeć wystawę figurek, maskotek oraz ulubionych książek. Na gazetce tematycznej umieszczono prace plastyczne postaci, które towarzyszom dzieciom od najmłodszych lat. Wśród nich najpopularniejszymi okazali się: Kaczor Donald, Król Lew, Shrek, Trzy Świnki czy Czerwony Kapturek. Kulminacyjnym punktem obchodów święta była sesja zdjęciowa, gdzie uczniowie prezentowali swoje prace, figurki, maskotki, a nawet ubrania z motywem bajkowym.

Te zajęcia sprawiły dzieciom bardzo wiele radości. Uczniowie aktywnie uczestniczyli we wszystkich formach, były aktywne, otwarte i wesołe. Był to dzień pełen wrażeń.

Skip to content