III Szkolny Konkurs pieśni i piosenki patriotycznej  klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 1 w Malborku

III Szkolny Konkurs pieśni i piosenki patriotycznej  klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 1 w Malborku

Szkolny konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej odbył się w 105 rocznicę odzyskania przez Polskę  Niepodległości.

Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci oraz budzenie wrażliwości na święto narodowe.  To także doskonała okazja dla uczniów do rozwijania swoich zdolności muzycznych i zaprezentowania ich przed publicznością.  Konkurs rozpoczął  się tańcem dziewczynek z koła artystycznego oraz świetlicy szkolnej..

W przeglądzie wzięli udział soliści jak i duety klas I-III. Każdy uczestnik, jak i duet prezentował jeden utwór o treści patriotycznej.

Jury w składzie Kinga Walczak -wicedyrektor szkoły Podstawowej nr 1 w Malborku, Izabela Wojciechowska -nauczyciel muzyki Szkoły Podstawowej nr1 w Malborku, Marta Szamotuło-pedagog Szkoły Podstawowej nr 1 w Malborku, miało do podjęcia ciężką decyzję. Po długich obradach doszli do wniosku że:

I miejsce otrzymuje :

Antonina i Apolonia Wyczółkowskie

II miejsce :

Natalia Safianowska i Zofia Kołkowska- Szewczyk  z kl. 1A

III miejsce  :

Wiktoria Wolna z kl. 2A

Wyróżnienia :

Dorota Milanowska
Sofia Werkowska
Vanessa Potoplak

Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz słodkości. Uroczyste wręczanie nagród odbędzie się na apelu podsumowującym I semestr szkolny.

Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Malborku. Nad całością czuwały wychowawczynie edukacji wczesnoszkolnej pod kierunkiem Pauliny Wypych i Marty Wrońskiej. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy rodzicom i wychowawczyniom za wspaniałe przygotowanie dzieci.

Skip to content