Bezpieczna Kraina z lekcjami w Malborku

Bezpieczna Kraina z lekcjami w Malborku

Jakie materiały przewodzą prąd? Jak wytwarzana jest energia elektryczna? Jak trafia do naszych domów, a przede wszystkim jak z niej bezpiecznie korzystać? To pytania, na które najmłodsi będą mogli poznać odpowiedzi podczas wizyty miasteczka Bezpiecznej Krainy Energa-Operator w Malborku.

Miasteczko odwiedzi Malbork w dniach 12-13 marca. Gościć będzie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1, gdzie na dzieci klas 1-3 z lokalnych szkół czekać będzie wiele atrakcji.

Wydarzenia edukacyjne organizowane w ramach programu Bezpieczna Kraina Energa-Operator przygotowane są tak, aby nie było w nich miejsca na nudę. W zajęciach główną rolę odgrywają praktyka i eksperymenty przeprowadzane przez samych uczestników.

Wśród prezentowanych stanowisk są m.in. modele elektrowni wodnej, słonecznej i wiatrowej, lampa plazmowa, generator, za pomocą którego można samodzielnie wytwarzać energię, a także napędzany energią elektryczną wytwarzaną przez uczestników tor wyścigowy.

Lekcje poprowadzą pracownicy Energa-Operator.  Spółka jako Operator Systemu Dystrybucyjnego dostarcza energię elektryczną dla ponad 3,3 miliona gospodarstw domowych i firm na obszarze obejmującym ¼ powierzchni Polski, w tym również miasto Malbork.

Program Bezpieczna Kraina Energa-Operator

Bezpieczna Kraina to program, którego najważniejszym celem jest przekazywanie wiedzy o tym, jak bezpiecznie korzystać z energii elektrycznej, a także uczulenie najmłodszych na zagrożenie, jakie może powodować lekkomyślne zachowanie w pobliżu infrastruktury służącej do jej przesyłania.

Bezpieczna Kraina Energa-Operator to nie tylko spotkania z mieszkańcami polskich miejscowości, ale także stanowiący bazę wiedzy, stale rozbudowywany portal internetowy:

https://bezpiecznakraina.energa-operator.pl/

Portal zawiera interaktywne zajęcia e-learningowe, gry edukacyjne dla najmłodszych, materiały pomocne w prowadzeniu zajęć szkolnych przez nauczycieli,  a także filmy o energii elektrycznej i porady dla opiekunów.

Pracownicy Energa-Operator już od ponad 20 lat prowadzą spotkania edukacyjne w placówkach oświatowych, wyposażając dzieci w niezbędną wiedzę o bezpiecznym użytkowaniu energii elektrycznej. W przeprowadzonych dotychczas zajęciach uczestniczyło ponad 184 tysiące uczniów.

Skip to content