Zwycięstwo drużyny w grze terenowej

Zwycięstwo drużyny w grze terenowej

W czwartek 11 maja 2023 r. odbyła się drużynowa gra terenowa pt. „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka!” w ramach obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, zorganizowana przez PBP filia w Malborku. Koordynatorem w naszej szkolne była biblioteka.

Każdą szkołę reprezentowała trzy osobowa drużyna. Na miejscu zbiórki uczniowie otrzymali mapę z zaznaczanymi punktami na terenie miasta, które musieli odwiedzić – Biblioteka Pedagogiczna, Szkoła Łacińska, Biblioteka Zamkowa, Biblioteka Garnizonowa, Muzeum Miasta Malborka. W każdym miejscu na uczestników czekały do rozwiązania różne zadania. Pierwsze było na czas, polegało na wyszukaniu tytułu książki, używając kodu QR, odszukanie jej numeru inwentarzowego w katalogu o-line, a następnie wskazanie miejsca książki na półce. Kolejne zadania to: narysowanie ex-librisu biblioteki, odpowiedzi na pytania z wykorzystaniem wystawy o historii naszego miasta, rozwiązanie krzyżówki, napisanie wierszyka promującego czytanie i zrobienie zdjęcia reklamującego książkę. Po kilku godzinach zmęczeni, ale radośni wróciliśmy do Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Reprezentantki naszej szkoły z klasy 6b: Magdalena Grzybek, Urszula Lipowska, Marta Szpalerska znakomicie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami zajmując PIERWSZE MIEJSCE. Serdecznie Gratulujemy!!!

Skip to content