Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT

Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT

Nasza klasa 2a  w tym roku szkolnym stawia na ekologię. We wrześniu założyliśmy zielony kącik z roślinami doniczkowymi. Każdy dba o swoją roślinę, podlewa, rozsadza i zapisuje w dzienniczku obserwcji efekty pielęgnacji. Wiemy, że oprócz walorów estetycznych rośliny wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie. Mają działanie relaksacyjne, oraz zdrowotne- zwiekszają wilgotnośc powietrza, pełnią rolę naturalnego filtra, oczyszczają powietrze z tokosyn  i oparów tworzyw sztucznych.

Zimową porą  z plastikowych odpadów budowaliśmy karmniki dla ptaków, które później wypełniliśmy ziarnem i zawiesiliśmy na drzewach, balkonach  i płotach.  

22 kwietnia z okazji Światowego Dnia Ziemi zorganizowaliśmy Pokaz Klasowej Mody Ekologicznej/ Zero waste. Wykorzystaliśmy z pozoru niepotrzebne rzeczy do stworzenia czegoś pomysłowego i ładnego. Z odpadów powstały kolorowe spódniczki, sukienki, spodnie, kombinezony, plecaki, torebki i kapelusze. Dziewczynki wykazały się ogromnym wdziękiem przy prezentacji  tak niecodziennych kreacji.

Zabawa była przednia! Gratulacje dla naszych uroczych modelek i modeli za kreatywność!

ŚWIAT  PRZYRODY JEST FASCYNUJĄCY!  NIE POZWÓL GO ZMIENIAĆ! BĄDŹ  EKO!

Skip to content