Wizyta u Policjantów

Wizyta u Policjantów

Wczoraj w ramach innowacji: Kim będę w przyszłości?, malborskich policjantów odwiedzili uczniowie klas  pierwszych ze Szkoły Podstawowej Nr 1. W ramach wizyty dzieci zapoznały się z codzienną pracą funkcjonariuszy, obowiązkami służbowymi na poszczególnych stanowiskach i policyjnym wyposażeniem. Uczestnicy spotkania poszerzyli również swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach i uzyskali odpowiedzi na wiele pytań.

Zadaniem funkcjonariuszy podczas wczorajszej wizyty grupy pierwszoklasistów w malborskiej komendzie było pokazanie im swojej pracy i przypomnienie zasad bezpieczeństwa. Po ustaleniu głównych zadań Policji, dzieci odwiedziły policjantów na poszczególnych stanowiskach.

Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję poznać ważną  rolę oficera dyżurnego jednostki i przypomnieć sobie numery alarmowe oraz sposób kontaktu z tym policjantem. W Centrum Monitoringu uczniowie potwierdzili, że malborskie służby cały czas dbają o bezpieczeństwo i sprawdzają, co się dzieje w ważnych punktach miasta. Policjantka zapoznała ich także z zadaniami technika kryminalistyki, a na pamiątkę dzieci zabrały wykonaną odbitkę swoich linii papilarnych. Miłą niespodzianką dla uczestników było wejście do radiowozu, oraz poznanie policyjnego czworonoga. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Dzieci były bardzo aktywne podczas pogadanki, odpowiadały na pytania oraz poruszały same nurtujące je tematy związane z bezpieczeństwem.

Skip to content