Warsztaty teatralne w Teatrze Miniatura w Gdańsku

Warsztaty teatralne w Teatrze Miniatura w Gdańsku

Dnia 27 kwietnia 2022 r. grupa uczniów kl. 7b brała udział w warsztatach teatralnych w Teatrze Miniatura w Gdańsku w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”. Koordynatorem warsztatów na terenie szkoły była biblioteka szkolna w ramach NPRCz.

Zajęcia prowadzone były przez panią Monikę Tomczuk – pedagog teatru w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku. Temat przewodni „Teatr FORMY – teatralne miniatury” to warsztaty bazujące na naturalnej aktywności ruchowej, bogactwie różnorodności form teatralnych, sztuce współczesnej, poszerzone o nowe jakości ruchu i poszukujących indywidualnego języka wyrazu artystycznego.

Głównym wehikułem działań młodzieży podczas działań twórczych był ruch, ekspresja plastyczna oraz praca ze światłem, które pomagały uczniom w tworzeniu oryginalnej wypowiedzi artystycznej, a poprzez własne działania pozwoliły na odkrywanie tajemnic teatralnego procesu twórczego. Warsztaty były dla uczniów okazja do zmierzenia się ze swoimi umiejętnościami i zdolnościami. Młodzież entuzjastycznie podeszła do powierzonych im różnorodnych i ciekawych zadań, gdzie liczyła się przede wszystkim doskonała współpraca w grupach oraz pomysłowość.
Uczniowie zgodnie stwierdzili, że były to ciekawe i inspirujące zajęcia Na zakończenie warsztatów wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. 

Skip to content