Spotkanie autorskie – nasza przygoda czytelnicza

Spotkanie autorskie – nasza przygoda czytelnicza

7.10.2021 r. grupa uczniów z aktywu bibliotecznego z naszej szkoły brała udział w spotkaniu autorskim z – Sylwią Kubiak, organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną Filia w Malborku.

Sylwia Kubiak od urodzenia jest mieszkanką wsi na Powiślu. Zakochana w miejscowych zabytkach i krajobrazach. Uwielbia literaturę, historię, las i gotowanie. Autorka serii powiślańskiej i serii żuławskiej. Jej książka „Miłość pod naszym niebem” została uznana za Książkę Roku 2020 w kategorii: proza polska.

Podczas spotkania powieściopisarka z lekkością i humorem opowiadała o początkach swojej twórczości, warsztacie literackim, stworzonych przez siebie postaci, pracy zawodowej, aspiracjach. Przytaczała wiele interesujących wątków dotyczących przygód bohaterów niektórych książek m.in. „Pod naszym niebem”, „Miłość pod naszym niebem”, „Nasze niebo” czy „Tajemnica z przeszłości”. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania różnorodnych pytań, na które autorka z wielką swobodą i uśmiechem odpowiadała. Sylwia Kubiak okazała się szalenie sympatyczną, bezpośrednią osobą potrafiącą nawiązać bliski kontakt z czytelnikami.  Na zakończenie spotkania pisarka podpisywała książki swojego autorstwa. Zachęcamy do lektury. Spotkanie bardzo się wszystkim podobało i stanowiło udaną przygodą czytelniczą.

Skip to content