Spotkanie autorskie – nasza przygoda czytelnicza

Spotkanie autorskie – nasza przygoda czytelnicza

W czwartek – 21 marca 2024 r. grupa uczniów kl. 7a i 6b  aktywu bibliotecznego z naszej szkoły brała udział w spotkaniu z pisarką Martą Kotyzą Głównym przesłaniem tego wydarzenia były słowa pisarki „𝐶𝑜𝑘𝑜𝑙𝑤𝑖𝑒𝑘 𝑛𝑎𝑠 𝑤 𝑧̇𝑦𝑐𝑖𝑢 𝑠𝑝𝑜𝑡𝑦𝑘𝑎, 𝑗𝑒𝑠𝑡𝑒𝑠́𝑚𝑦 𝑤 𝑠𝑡𝑎𝑛𝑖𝑒 𝑡𝑜 𝑢𝑛𝑖𝑒𝑠́𝑐́ 𝑖 𝑜𝑑𝑏𝑖𝑐́ 𝑠𝑖𝑒̨ 𝑜𝑑 𝑑𝑛𝑎”. Organizatorem spotkania była Pomorska Biblioteka Pedagogiczna Filia w Malborku.

Pisarka opowiadała o swojej debiutanckiej powieści pt. „𝑁𝘪𝑐 𝑛𝘢𝑠 𝑛𝘪𝑒 𝑧𝘯𝑖𝘴𝑧𝘤𝑧𝘺”, której akcja dzieje się w Malborku, dzięki czemu czytelnik może rozpoznać opisane miejsca naszego miasta. Podczas spotkania Marta Kortyza z lekkością i humorem opowiadała o swoim marzeniu, by napisać książkę – ciekawą, wciągającą, która wzruszy i zmusi do zastanowienia.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania różnorodnych pytań, na które autorka z wielką swobodą i uśmiechem odpowiadała. Marta Kortyza okazała się szalenie sympatyczną, bezpośrednią osobą potrafiącą nawiązać bliski kontakt z czytelnikami.   

Na zakończenie spotkania pisarka podpisywała książki swojego autorstwa. Zachęcamy do lektury. Spotkanie bardzo się wszystkim podobało i stanowiło udaną przygodą czytelniczą.

Skip to content