Spotkanie autorskie – nasza przygoda czytelnicza

Spotkanie autorskie – nasza przygoda czytelnicza

24.10.2022 r. grupa uczniów kl. 8b z aktywu bibliotecznego z naszej szkoły brała udział w spotkaniu autorskim z – Małgorzatą Jędrzejowską. Organizatorem spotkania była Pomorska Biblioteka Pedagogiczna Filia w Malborku.

Małgorzata Jędrzejewska – polonistka, bibliotekarka, socjoterapeutka, instruktorka teatralna i kulturalna, wolontariusz Fundacji „Nadzieja” i Stowarzyszenia „Razem do celu”, pochodzi z Nowego Stawu, od 2014 roku mieszka w Londynie. Udziela się w internecie, gdzie umieszcza podcasty będące rodzajem jej autorskiego komentarza do rzeczywistości.

Podczas spotkania powieściopisarka z lekkością i humorem opowiadała o początkach swojej twórczości, warsztacie literackim, stworzonych przez siebie postaci, pracy zawodowej, aspiracjach. Małgorzata Jędrzejewska jest autorką zbioru opowiadań „Anioły, wiedźmy, diabły”, powieści „Marzenia nie bolą”, „A jednak”. Autorka przytaczała fragment najnowszej powieści „Gawędy mojego Anioła Stróża”wydanej po polsku i angielsku, w której porusza problem izolacji, próbuje znaleźć odpowiedzi na ważne pytania i zrozumieć, dlaczego człowiek ma takie, a nie inne pragnienia. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania różnorodnych pytań, na które autorka z wielką swobodą i uśmiechem odpowiadała. Małgorzata Jędrzejewska okazała się szalenie sympatyczną, bezpośrednią osobą potrafiącą nawiązać bliski kontakt z czytelnikami.  Na zakończenie spotkania pisarka podpisywała książki swojego autorstwa. Zachęcamy do lektury. Spotkanie bardzo się wszystkim podobało i stanowiło udaną przygodą czytelniczą.

Skip to content