Noc Bibliotek – drużynowa gra terenowa

Noc Bibliotek – drużynowa gra terenowa

W czwartek 06 października 2022 r odbyła się drużynowa gra terenowa pt. „To się musi powieść – Sierotka Marysia jak malowana” w ramach obchodów Rok 2022 – Rokiem Marii Konopnickiej, realizowana z okazji VIII ogólnopolskiej akcji Nocy Bibliotek obchodzonych w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, którego temat przewodni to „Czytanie dla pokoju” – organizatorem była PBP filia w Malborku. Koordynatorem w naszej szkolne była biblioteka.

Reprezentantami szkoły była drużyna z klasy 5a w składzie: Zuzanna Węgrzynowska, Maria Żoładecka, Adam Grabowski. Na miejscu zbiórki uczniowie losowali miejsce startu gry, otrzymali mapę z zaznaczanymi punktami na terenie miasta, które musieli odwiedzić – Szpital Jerozolimski, Wieża Ciśnień, Szkoła Łacińska, Stacja Malbork.

Pierwszym zadaniem było użycie kodu QR, a następnie prawidłowa odpowiedz na pytania dotyczące Marii Konopnickiej i jej twórczości i przesłanie odpowiedzi do organizatorów. Po dotarciu na miejsce poszczególnych obiektów wskazanych na mapce, na drużynę czekały do rozwiązania różne zadania, były to: odszukanie baśniowych krasnoludków – bohaterów z książki „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, rozwiązanie krzyżówki, pisanie krótkiego opowiadania z wykorzystaniem podanego słownictwa, układanie puzzli z wizerunkiem odrestaurowanej Wieży Ciśnień, ostatnie zadanie polegało na odnalezieniu kostek domina i ich prawidłowym ułożeniu zgodnie z poleceniem. Po kilku godzinach zmęczeni, ale radośni wróciliśmy do Biblioteki Pedagogicznej na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Nasza drużyna zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy. Jednak nie wyniki były najważniejsze, ale dobra zabawa.

Skip to content