Mamy sztandar!

Mamy sztandar!

14 października 2021r. to dzień, który na długo zapisze się w pamięci uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Tego dnia odbyła się uroczystość nadania naszej placówce sztandaru. W tym ważnym  wydarzeniu uczestniczyła społeczność szkolna, rodzice i zaproszeni goście – przedstawiciele władz miasta oraz dyrektorzy szkół podstawowych.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego i  uroczystym powitaniu dyrektor szkoły pan Sławomir Kempa przybliżył zebranym historię i znaczenie sztandaru jako znaku jedności i patriotyzmu, po czym nastąpił akt poświęcenia nowego symbolu szkoły  przez proboszcza parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy –  księdza Arkadiusza Śnigiera.

Szczególnie podniosłą chwilą było przekazanie sztandaru przez przedstawicieli Rady Rodziców dyrektorowi, a następnie wręczenie go nowo powołanemu pocztowi sztandarowemu, a także akt ślubowania reprezentantów poszczególnych klas.

Po uroczystej części oficjalnej odbył  się pokaz artystyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów jedynki. Sztandar stanowi  niezwykle ważny symbol dla całej społeczności szkolnej, wyraża najwyższe wartości, jest znakiem patriotyzmu, tradycji, tożsamości i wspólnoty. Odtąd poczet sztandarowy będzie z dumą prezentował ten symbol podczas uroczystości szkolnych, miejskich i państwowych. Postaramy się godnie reprezentować wyrażane przez sztandar ideały i pozostać w zgodzie z wypisanym na nim hasłem: ,,W jedności siła”.

Skip to content