Luty miesiącem bezpiecznego Internetu. Zajęcia w klasach młodszych

Luty miesiącem bezpiecznego Internetu. Zajęcia w klasach młodszych

Po raz kolejny w naszej szkole obchodzimy Dni Bezpiecznego Internetu (DBI). Jest to akcja , która swój początek wzięła z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Początkowo w wydarzeniu brały udział jedynie państwa europejskie,  od kilku lat DBI  angażuje państwa z całego świata. 


W tym roku hasło przewodnie akcji  to „Działajmy razem”, bo tylko w ten sposób możemy sprawić, by środowisko wirtualne było bezpieczne dla naszych uczniów.   Głównym celem tego dnia jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych,  bezpieczeństwa online oraz  promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest dbanie o cyfrowe bezpieczeństwo.

W klasach młodszych z inicjatywy biblioteki szkolnej w ramach NPRCz odbyło się wiele działań dotyczących bezpieczeństwa w sieci – pogadanki na temat: zalety korzystania z internetu, zagrożenia czyhające w internecie, gdzie szukać pomocy w sytuacji zagrożenia online, jak korzystać z ebooków i PDFów na komputerze oraz  słuchanie audiobooków. Dzieci wykonały:

Klasa 1a

– Wykonała plakat oraz prace plastyczne pt. „Obrońca internetu”.

Klasa 1b

– Oglądała film pt. „Plik i Folder” i wykonała na ten temat prace plastyczne.

Klasa 2a

– Rozwiązywała krzyżówki i rebusy oraz stworzyła plakat „Mądrze korzystaj z Internetu”.

Klasa 2b

– Uzupełniała teksty z lukami i w oparciu o powstałe rymowanki wykonała prace plastyczne związanych z tematem.

Klasa 3b – Stworzyła wspólny plakat pt. „Bezpieczny Internet”

Skip to content