Konkurs pieśni i piosenki patriotycznej ,,Ojczyzno ma” w klasach 1-3

Konkurs pieśni i piosenki patriotycznej ,,Ojczyzno ma” w klasach 1-3

W 103 rocznicę odzyskania przez Polskę  Niepodległości w Szkole Podstawowej Numer 1 w Malborku odbył się konkurs pieśni i piosenki patriotycznej  pt. ,,Ojczyzno ma”.

Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci oraz budzenie wrażliwości na święto narodowe.  To także doskonała okazja dla uczniów do rozwijania swoich zdolności muzycznych i zaprezentowania ich przed publicznością.  Konkurs składał się z dwóch etapów. Najpierw w każdej klasie odbył się etap  pierwszy. Spośród wszystkich chętnych na poziomie każdej klasy wybrano trzech najlepszych wykonawców.  I to oni przeszli do drugiego etapu.

W przeglądzie wzięli udział soliści w trzech kategoriach wiekowych – klasy I-III. Każdy uczestnik prezentował jeden utwór o treści patriotycznej. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 18 uczestników. Jury w składzie Kinga Walczak – wicedyrektor, Izabela Wojciechowska – nauczyciel muzyki, Marta Szamotuło – pedagog miało do podjęcia ciężką decyzję. Po długich obradach doszli do wniosku że:

W kategorii klas I:

I miejsce Antonina i Apolonia Wyczółkowskie

II miejsce Dorota Milanowska

III miejsce  Maksymilian Goliat

Wyróżnienia :

Franciszek Ganczewski

Vanessa Potoplak

Nina Szałach

Hanna Świątek

W kategorii klas II:

I miejsce Leon Żuchowski

II miejsce Maja Szałach

III miejsce Oliwia Kiełbasa

Wyróżnienia:

Lena Korytkowska

Antonina Januszkiewicz

W kategorii klas III :

1 miejsce Wojtek Milanowski

2 miejsce Julia Piszczewiat

3 miejsce Szymon Fiedorowicz

Skip to content