II Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej ,,Walczącym o Niepodległość” w klasach 1-3

II Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej ,,Walczącym o Niepodległość” w klasach 1-3

Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej pt.: ,,Walczącym o Niepodległość” odbył się w 104 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Towarzyszył mu apel dla klas I-III, który prowadziły uczennice klas trzecich Antonina Januszkiewicz i Sabina Dargiel.

Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci oraz budzenie wrażliwości na święto narodowe. To także doskonała okazja dla uczniów do rozwijania swoich zdolności muzycznych i zaprezentowania ich przed publicznością.  Konkurs rozpoczął  się tańcem dziewczynek z klasy 2A.

W przeglądzie wzięli udział soliści i jeden duet z klas I-III. Każdy uczestnik, jak i duet prezentował jeden utwór o treści patriotycznej. W przesłuchaniu konkursowym wzięło udział 11 uczniów. Jury w składzie:  Izabela Wojciechowska – nauczyciel muzyki, Marta Szamotuło – pedagog, Malwina Bajgier – psycholog  miało do podjęcia ciężką decyzję.

Po długich obradach ogłoszono wyniki.

I miejsce

Wiktoria Wolna
Łucja Rychter

II miejsce

Dorota Milanowska
Antonina i Apolonia Wyczółkowskie

III miejsce

Alicja Orzechowska

Wyróżnienia :

Szymon Orzechowski
Hanna Świątek
Julia Dziwosz
Lena Sommerfeld-Szołtyska
Maja Szałach

Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz słodkości.

Uroczyste wręczanie nagród odbędzie się na apelu podsumowującym I semestr szkolny.

Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Malborku. Nad całością czuwały Paulina Wypych i Marta Wrońska.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy rodzicom i wychowawczyniom za wspaniałe przygotowanie dzieci.

Skip to content