Dzień Kropki

Dzień Kropki

Nasza Szkoła jest wierna tradycjom, dlatego też podążając za rokiem poprzednim włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. 15 września  zakorzenił się w naszej historii już na dobre, gdyż pod tak banalnie brzmiącą nazwą kryje się piękny przekaz.

Dzień Kropki to nie tylko dzień kreatywności i uświadamiania talentów, ale dzień budowania wiary we własne możliwości, który to  ma zwłaszcza nam – nauczycielom, przypominać, że warto doceniać, a nie oceniać. To właśnie poczucie własnej wartości jest fundamentem, na którym to młody człowiek buduje swoją przyszłość. Aby mógł w nią wkroczyć pewnie zainicjowano tego dnia szereg oryginalnych kropkowych działań na terenie szkoły.
Przybliżono  historię małej Vashti, która to stała się początkiem  refleksji i rozważań m.in. na temat akceptowania siebie jako wartościowej osoby. Wszyscy uczniowie pod okiem swoich wychowawców starali się kreatywnie spędzić ten dzień. Najmłodsi pod okiem
i kierunkiem starszych  kolegów i koleżanek z 2a pokonywali kropkowy tor przeszkód oraz wykonywali kropkowe prace plastyczne, które to ozdobiły wnętrza klas i korytarze. Klasa 2b
i 3b uczestniczyła w  potyczkach sportowych, których hasłem przewodnim był Dzień Kropki. Zwieńczeniem zawodów było wspólne ognisko. Klasa  3a wzięła udział w akcji WYLOSUJ ANIOŁA i wysłała kartki do dzieci, które leczą się onkologicznie. Podczas zajęć uczniowie własnoręcznie wykonali kartki, na których widniały kolorowe kropki. Gotowe prace zostały wysłane do Fundacji „Gdy Liczy się Czas” w Lublinie z  nadzieją, że wywołają uśmiech u niejednego dziecka. Starsi uczniowie naszej szkoły natomiast poddani byli kropkowym zadaniom i łamigłówką.

A wszystko to działo się w miłej i przyjaznej atmosferze pozwalającej uwierzyć każdemu dziecku we własne siły i możliwości.

Skip to content