Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

W piątek, 14 października nasza szkoła uroczyście obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klas 1-3 wspólnie z zespołem wokalnym i teatralnym przygotowali program artystyczny, w którym nie zabrakło ciepłych życzeń oraz melodyjnych piosenek i tańca.

Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…- to myśl przewodnia spektaklu pt. „Wędrówka Małego Księcia w poszukiwaniu prawdy”, który grupa teatralna przygotowała na kanwie utworu „Mały Książę” Antoine᾿a de Saint-Exupéry᾿ego.

Sztuka nawiązując do czasów współczesnych, przypomniała dzieciom o zagubionych wartościach nadrzędnych, którymi są: miłość, prawda i dobro. Odtwórcą głównej roli był Franciszek Dorobek, który świetnie oddał żywiołowy charakter odgrywanej postaci. Artyści z klasy 5a i 6b występujący w spektaklu doskonale wczuli się w swoje role, zmuszając do przemyśleń i zastanowienia się nad własnym życiem.  Spektakl okazał się doskonałym prezentem dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi. Samorząd Szkolny z kolei przygotował wielką Oskarową Galę, podczas której nauczyciele przedmiotowcy nominowani w niezliczonych kategoriach, odbierali na czerwonym dywanie zwycięskie statuetki.

Skip to content