Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

1 czerwca 2021 roku
w naszej szkole dzwonek zadzwonił,
by zebrać wszystkich uczniów w swoich salach,
ale nie po to by zacząć lekcje…

W ten wyjątkowy dzień wychowawczynie klas I-III zaplanowały mnóstwo atrakcji dla swoich wychowanków, dzięki temu spędziliśmy ten dzień zupełnie  inaczej.

          Klasa Ia – udała się do Muzeum Zamkowego w Malborku. Pod okiem dzielnego rycerza zwiedzili zamek. Na zakończenie odbyło się uroczyste pasowanie na rycerzy i damy dworu. W drodze powrotnej zajadali się pysznymi lodami.

          Klasa Ib – ten dzień spędziła pod hasłem „wesoło i kolorowo”. Na zielonej trawce i kolorowych kocykach piknikowali i zajadali się kolorowymi pysznościami. Dziewczynki z chęcią malowały twarze, a chłopcy grali w piłkę nożną.

          Klasa II a – powędrowała na OSiR, tu na dzieci czekały wyzwania sportowe, wyścigi rzędów i zabawa z rodzicami. Po sportowych wyzwaniach przyszedł czas na wspólny posiłek. Kiełbaska z ogniska dała im siłę na powrót do szkoły.

         Klasa II b – szkołę zamieniła w Indiańską wioskę. W kolorowych strojach łatwiej było podjąć różne indiańskie wyzwania. Klasa bawiła się przy indiańskiej muzyce i zajadała kolorowymi bezikami.

         Klasa III a – udała się w plener. Obserwując okolice i zmiany zachodzące w przyrodzie miło w swoim towarzystwie spędzili czas. Swoją plenerową wyprawę uatrakcyjnili odpoczynkiem w lodziarni.

         Klasa III b – wybrała się w plener malarski do Muzeum Miasta Malborka. Na warsztatach uczestnicy nabyli umiejętności rysunkowo – malarskie, a także odkryli i rozwinęli twórcze pasje, pomysły i kreatywność.

Wszystkie zaproponowane aktywności cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci. Uczniowie byli zadowoleni i uśmiechnięci, czego dowodem są załączone fotografie.

Skip to content