07.02.2019 - Konsultacje i wywiadówki 11-24.02.2019 - Ferie zimowe 09.03.2019 - Dzień otwarty dla rodziców i uczniów przyszłych klas pierwszych 27.03.2019 - Spotkanie uczniów i rodziców klas 3 z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych godzina 17:00 28.03.2019 - Spotkanie uczniów i rodziców klas 8 z dyrektorami szkół ponadpodstawowych godzina 17:00

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś to zabawka towarzysząca dzieciom przez długie lata. To przytulanka, która jest  powiernikiem dziecięcych tajemnic, rozśmiesza i pociesza w smutku, pomaga zasypiać. Jest "kimś" bardzo bliskim, ważnym, czasami niezastąpionym.

Został on zauważony i doceniony przez dorosłych, którzy dziesięć lat temu pod datą 25 listopada  wpisali do kalendarza nowe święto: Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Dzieci ze świetlicy włączyły się w obchody tego święta, uczestniczyły w zajęciach poświęconych tej najpopularniejszej dziecięcej zabawce – Misiowi.

Miały okazję poznać historię narodzin pluszowego misia. Wykonywały prace plastyczne pod hasłem „Mój pluszowy Miś”.  Z wielkim zaangażowaniem podeszły do tematu, wykazując się ciekawymi rozwiązaniami i inwencją twórczą.

Efekty pracy możemy podziwiać  na zdjęciach.

Misie są różne, któż może to wiedzieć lepiej od dzieci. W dniu, w którym obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia dzieci miały szansę przynieść swojego misia do świetlicy i  opowiedzieć o nim na forum grupy, skąd go ma, za co go lubi, jak się nazywa…

Nic bardziej nie wzrusza, wywołuje ciepłe emocje, ma w sobie tyle łagodności i dobra, co ta prosta zabawka, którą jest Pluszowy Miś.