19.06.2019 - Zakończenie roku szkolnego - godzina 9:00

Turniej Historyczny NASZA NIEPODLEGŁA

W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w naszym mieście odbywa się wiele działań, mających na celu upamiętnienie tego, jakże ważnego wydarzenia.

                IMG_3516.JPG

24 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Malborku odbył się z tej okazji konkurs historyczny. Uczniowie malborskich szkół podstawowych rywalizowali w Turnieju Historycznym „Nasza Niepodległa”. Pomysłodawczynią i autorką konkursu była nauczycielka historii w Szkole Podstawowej nr 1 – Monika Tyborska. Przedsięwzięcie to zrealizowane zostało ze środków pochodzących z projektu na inicjatywy lokalne w ramach Malborskich Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Współorganizatorem konkursu było Malborskie Centrum Kultury i Edukacji. Turniej wpisany został do kalendarza wydarzeń o charakterze niepodległościowym, rejestrowanych przez Biuro Programu Niepodległa.

Szkoły reprezentowane były przez troje uczniów, którzy rozwiązywali test, dotyczący wiedzy z historii Polski i historii powszechnej, obejmujący pierwsze ćwierćwiecze XX wieku. Suma punktów zdobyta przez uczniów szkoły decydowała o ostatecznym wyniku.

              IMG_3515.JPG

              IMG_3518.JPG

Wręczenie nagród laureatom Turnieju Historycznego „Nasza Niepodległa” odbyło się  w piątek 26 października w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku, podczas  „Benefisu Niepodległej”.

I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2, pod okiem pani Katarzyny Orszykowskiej, w składzie: Bartosz Bożek, Kacper Grochecki i Damian Hoffmann.

II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 8, pod opieką merytoryczną pana Kazimierza Lakowskiego, w składzie: Łucja Pufal, Julia Wiśniewska i Tymoteusz Górny.

III miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3, pod okiem pani Beaty Gał, w składzie:

Miłosz Kardasz, Maciej Olęcki i Kacper Kaniecki.

Wyróżnienie otrzymali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5, przygotowywani przez panią Ewę Trębas: Marcin Mroczkowski, Filip Kraszewski i Marta Wdowicz.

                   DSC_0207.JPG

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy !