01.09.2020 r. - Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 04, 05 i 07.09.2020 r. - Zebrania rodziców

Konkurs historyczno-plastyczny: „Armia Krajowa i powojenne losy jej żołnierzy”

            6 grudnia uczniowie naszej szkoły gościli w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie, biorąc udział w IV Powiślańskim Konkursie Historycznym: „Armia Krajowa i powojenne losy jej żołnierzy”.

Zmagania odbyły się w dwóch kategoriach: plastycznej i teoretycznej.

Na konkurs plastyczny, którego hasłem przewodnim w tej edycji było: „Piękna nasza Polska cała”, uczniowie klas 4 i 5 naszej szkoły przygotowali aż 21 prac. Spośród wszystkich nadesłanych na konkurs prac nagrodzone zostały aż 3 prace plastyczne naszych uczniów. I tak:

I miejsce zajął Paweł Musiałowski z klasy 4b

III miejsce – Adrianna Popławska z klasy 5a

Wyróżnienie zdobyła Julia Kopeć z klasy 5b

W zmaganiach w konkursie wiedzy o Armii Krajowej wzięło udział 4 uczniów naszej szkoły. Wszyscy spisali się znakomicie. W I części – pisemnej, która zawierała 60 szczegółowych pytań i zadań, wszyscy otrzymali awans do Wielkiego Finału. Najwięcej punktów w tej części zdobył Wojtek Gwizdalski z klasy 8c. Część finałowa miała charakter multimedialny, tak więc wymagała od uczestników szczegółowej wiedzy. Okazała się dla nas szczęśliwa, gdyż:

I miejsce zdobył Sebastian Kloskowski z klasy 3d

II miejsce zdobył Wojtek Gwizdalski z klasy 8c

IV miejsce – Kacper Musiałowski z klasy 8c

V miejsce  - Daniel Niedźwiecki-Becherowski z klasy 8b.

Konkurs odbył się pod patronatem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Pomorskiego. Podczas konkursu obecni byli żołnierze AK, co wywołało wśród naszych uczniów ogromne zainteresowanie i poruszenie. Chłopcy byli pod wielkim wrażeniem że mogą uścisnąć rękę człowieka, który walczył o wolność naszej Ojczyzny.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych owocnych spotkań z historią.

Uczniów do konkursu zaangażowała i przygotowała nauczycielka historii Monika Tyborska.