07.02.2019 - Konsultacje i wywiadówki 11-24.02.2019 - Ferie zimowe 09.03.2019 - Dzień otwarty dla rodziców i uczniów przyszłych klas pierwszych 27.03.2019 - Spotkanie uczniów i rodziców klas 3 z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych godzina 17:00 28.03.2019 - Spotkanie uczniów i rodziców klas 8 z dyrektorami szkół ponadpodstawowych godzina 17:00

„Do Hymnu” – Ogólnopolski  Konkurs dla Szkół Podstawowych

25 września o godzinie 12:00 w naszej szkole odbędzie się przesłuchanie do Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu”.

Wydarzenie to odbywa się w ramach obchodów 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i organizowane jest przez Narodowe Centrum Kultury. W konkursie bierze udział 300 szkół z całej Polski. W naszej szkole połowa uczniów zaśpiewa „Mazurek Dąbrowskiego”, „Gaude Mater Polonia” oraz „Rotę”, czyli tzw. pieśni hymniczne.

W sumie hymn zaśpiewa 50 tysięcy uczniów w największych miastach i małych wsiach  naszego kraju.

Udział w konkursie jest jednym z kilku wydarzeń, które wpisane zostały do szkolnego kalendarza obchodów rocznicowych w naszej szkole.

Uczniów do udziału w konkursie przygotowała nauczycielka muzyki Izabela Wojciechowska, a nad sprawami organizacyjnymi czuwała nauczycielka historii Monika Tyborska.

Prosimy o trzymanie kciuków za udany występ.

Przypominamy uczestnikom o konieczności przybycia na przesłuchanie w stroju galowym i w białej lub czerwonej koszulce.