^ Back to Top

Translator

Dziennik elektroniczny

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15  

Boże Ciało

15-06-2017
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28
29
30

Osiągnięcia uczniów

Gimnazjum nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Malborku

w roku szkolnym 2013/2014

1.  Osiągnięcia uczniów w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich

                Uczniowie naszego Gimnazjum osiągnęli w mijającym roku szkolnym następujące wyniki w Wojewódzkich Konkursach dla uczniów gimnazjów organizowanych przez Kuratora Oświaty.

Dwóch uczniów uzyskał0 tytuł laureata a sześcioro  - tytuły finalistów Wojewódzkich  Konkurów Przedmiotowych:

  • Wojewódzki Konkurs Chemiczny  – Jakub Czarnecki -  laureat , (przygotowała  K. Dudenko),
  •  Wojewódzki Konkurs Chemiczny  – Mateusz Nieścier - laureat , (przygotował  K.Dudenko),
  • Wojewódzki Konkurs Matematyczny – Jakub Czarnecki - finalista, (przygotowała  M. Imiołczyk),
  •  Wojewódzki Konkurs Matematyczny – Pamela Mejer - finalista, (przygotowała  M. Imiołczyk),
  •  Wojewódzki  konkursu  Informatyczny – Jakub Czarnecki  - finalista, (przygotował W.Meksuła),
  •  Wojewódzki Konkurs Historyczny –Mateusz Nieścier  – finalista, (przygotowała E.Milanowska),
  •  Wojewódzki Konkurs Fizyczny – Anna Iwanowska – finalista, (przygotował P. Zimbał).
  •  Wojewódzki Konkurs Fizyczny – Jakub Czarnecki - finalista, (przygotował P.Zimbał)
  •  Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny  Anna Iwanowska, Mateusz  Nieścier, Mikołaj Gradowski zdobyło  wyróżnienie, Jakub Czarnecki i Joanna Węsierska – III miejsce (przyg.  M. Imiołczyk),
  • Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Mój ekodzień”  Paulina Kalinowska zdobyła wyróżnienie (przyg. I. Wojciechowska),
  • Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów na temat „Ilustracje do utworów M. Konopnickiej” organizowany przez Muzeum M. Konopnickiej w Zarnowcu – Aleksander Chojnowski zdobył  wyróżnienie,
  • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „PANGEA” – Jakub Bruniecki  i Kaja Budzyńska zakwalifikowali się do finału w Warszawie,
  • Wojewódzki Konkurs Twórczości Regionalnej Dzieci i Młodzieży  w Konkursie „Mój region” Urszula Wasielewska zajęła II miejsce ( przyg. I. Wojciechowska),
  •  XXXI Wojewódzki Konkurs Poezji Śpiewanej  Beata Krakowiak zajęła I miejsce (przyg. I. Wojciechowska),
  • XXX Wojewódzki Turniej Teatralny „Niebieskie Tarcze” zespół teatralny „One-On”  w składzie: N. Kołodziej, A. Rybczyńska, A. Kosiedowska, P. Bugaj, D. Jabłońska, D. Okońska, P. Wierucki, A. Tuszakowska, K. Obrok, S. Renkiewicz, A. Zawadzińska, K. Szyrsz, M. Kasprzyk, N. Szupłak, A. Schwenk, M. Cyganowski, J. Bałut, zdobył tytuł finalisty (przyg.M. Stacharska),
  • Wojewódzko – metropolitalny Konkurs Biblijny – Aleksandra Okulus zdobyła II miejsce (przyg. P. Poznański),
  • Konkurs Religijny Diecezji Elbląskiej – Dorota Majewska zajęła  I miejsce  ( przyg. P.Poznański),
  • Wojewódzki Turniej Kabaretów i teatrów Szkolnych zespół teatralny „One-On” zajął IV miejsce (przyg. M. Stacharska).

 

Sześcioro uczniów naszej szkoły otrzymało stypendia naukowe  Burmistrza Miasta Malborka.       

1)  Anna Iwanowska z klasy 2d – średnia ocen 5,57 i wzorowa ocena zachowania,

2) Mateusz Nieścier z klasy 2d – średnia ocen 5,43 i wzorowa ocena zachowania,

3) Agata Wiloch z klasy 3c – średnia ocen 5,36 i wzorowa ocena zachowania,

4) Aleksandra Okulus z klasy 3c – średnia ocen 5,36 i wzorowa ocena zachowania,

5) Jakub Czarnecki z klasy 2d – średnia ocen 5,36 i wzorowa ocena zachowania.

6) Natalia Kołodziej z klasy 1c – średnia ocen 5,33 i wzorowa ocena zachowania.

 

2. Osiągnięcia uczniów w konkursach powiatowych i międzygimnazjalnych

  • w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Mój wymarzony deptak na ulicy Kościuszki w Malborku” Dorota Majewska zajęła I miejsce,
  •  w Powiatowym Turnieju Teatralnym „Niebieskie Tarcze” zespół teatralny „One-On” zdobył I  miejsce,
  • W Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej I Śpiewanej Natalia Kołodziej zdobyła II miejsce,
  •  w  Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Szachach, drużyna w składzie: Agata Wiloch, Adrian Mielniczek, Szymon Borowski, Jakub Bruniecki – zajęła IV miejsce,
  • w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Promocja zdrowego stylu życia” – etap powiatowy.- Agata Wiloch zajęła III miejsce,
  • w Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Krzysztof Spirydowicz  zajął  IV miejsce,
  •  Ogólnopolskiej Olimpiadzie „HIV – AIDS – STOP” – etap powiatowy – Dawid Dymek zajął V miejsce,
  •  w Miedzygimnazjalnym Konkursie  z języka angielskiego „Always Successful” organizowanym przez Gimnazjum nr1 w Malborku – Anna Iwanowska  zdobyła I miejsce,
  •  w Międzygimnazjalnym Konkursie Geograficznym „Czy znasz mapę świata?” organizowanym przez Gimnazjum nr3 w Malborku – Mateusz Nieścier   został mistrzem geografii klas II,
  •  w Konkursie bankowym „Rachmistrz” – organizowanym przez Bank Spółdzielczy w Sztumie – Aleksandra Bartczak zajęła IV miejsce, Natalia Śliwińska V miejsce,
  • w Literackim Konkursie Boże Narodzenie w Sztuce Agata Wiloch zdobyła II miejsce,  
  • w Konkursie Wiedzy o Zamkach Państwa Krzyżackiego organizowanym przez Burmistrza Malborka Anna Iwanowska – III miejsce,
  • w Konkursie Literackim organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w ramach II Kongresu Dziecięcego pod hasłem „Kocham, szanuję, rozumiem” – Maria Radtke zajęła II miejsce, a Agata Wiloch zdobyła wyróżnienie,
  • w Konkursie Marynistycznym organizowanym przez Burmistrza Miasta Malborka drużyna w składzie: Dawid Przybytkowski, Paweł Zima, Kamil Gołębiewski, Maciej Cyganowski, Julia Dziekońska, Natalia Haak, zajęła III miejsce,
  • w Powiatowym Turnieju „Roweriada 2014” drużyna w składzie: Dawid Dymek, Arkadiusz Nachorny, Mateusz Lewandowski, Mateusz Nieścier, Paweł Tomczyński zajęła II miejsce,
  • w Miejskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego drużyna: Cyryl Konefał, Arkadiusz Nachorny, Piotr Złoch,  zajęła III miejsce,
  • w Konkursie historycznym „Historia Hymnu Narodowego Agnieszka Bedlińska zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego,
  • w Konkursie wiedzy o życiu i twórczości Juliana Tuwima pn. „Barwny Swiat Tuwima”organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Malborku, Katarzyna Marczuk zajęła IV miejsce,
  • w Ogólnopolskim konkursie na reportaż pt. „Stan wojny w naszym mieście”organizowanym przez Fundację Obywatelską Odpowidzialność, Agata Wiloch i Agnieszka Baran zakwalifikowały się do finału,
  • uczniowie naszego gimnazjum brali udział w XII Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dawnej w Malborku w Grze Terenowej „Na Ratunek Królestwu”.

      3. Konkursy szkolne.

Wszystkie konkursy wiedzy i umiejętności uczniów klas I i II odbywały się w ramach Szkolnego Turnieju Wiedzy i Umiejętności (TWiU).Wzięło w nich udział 244 uczniów,  W ramach tego Turnieju odbyły się  konkursy z : j. polskiego, j. angielskiego, j. niemieckiego, historii, wiedzy religijnej, wiedzy pożarniczej, ortograficzny, biologiczny, fizyczny, chemiczny, geograficzny,  recytatorski, w których do „Złotej dziesiątki” zostali zakwalifikowani następujący uczniowie:

 

 Lp. 

Klasy I

 Klasy II

 

1.

Kołodziej Natalia

Nieścier Mateusz

2.

Żygadło Łukasz

Czarnecki Jakub

3.

Janowicz Patrycja

Iwanowska Anna

4.

 Spirydowicz Krzysztof 

Wojniak Dorota

5.

Bartczak Aleksandra

Lewandowski Mateusz

6.

Golec Wiktoria

 Chojnowski Aleksander 

7.

Węsierska Joanna

Maliszewska Laura

8.

Ożóg Paulina

Bartmańska Agnieszka

9.

Derda Aleksandra

Złoch Piotr

10.

Wiśniewska Katarzyna

Tomczyński Paweł

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

  Nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty przeprowadzili  szkolne konkursy przedmiotowe. Wzięło w nich udział 78 uczniów, a 27 z nich zakwalifikowało się do etapów rejonowych.  Są to uczniowie:

 

 Lp. 

 Nazwa konkursu 

 Uczniowie biorący udział w  etapie rejonowym 

 Nauczyciel przygotowujący 

 

1.

polonistyczny

Urszula Wasielewska

Mateusz Nieścier 

M. Stacharska,

I.Cedler

 

2.

historyczny

Mateusz Nieścier

Anna Iwanowska

Jakub Czarnecki

Andrzej Kulik

 

 

 

E. Milanowska

3.

matematyczny

Jakub Czarnecki

Pamela Mejer

Małgorzata Pawłowska

 

M. Imiołczyk

4.

chemiczny

Jakub Czarnecki

Mateusz Nieścier

Jakub Bruniecki

Dorota Majewska

 

 

K. Dudenko

5.

fizyczny

Jakub Czarnecki

Mateusz Nieścier

Anna Iwanowska

 

 

P. Zimbał

6.

geograficzny

Dawid Dymek

Paweł Zima

 

 

J. Rakoca

7.

j. angielskiego

Daniel Adiuszyn

 

K. Szewczyńska

8.

informatyczny

Aleksander Chojnowski

Jakub Czarnecki

 

W. Meksuła

9.

religijny

Dorota Majewska

Paweł Stańczak

Aleksandra Okulus

Anna Iwanowska

Mateusz Nieścier

Sylwia Bobrowicz

 

P. Poznański

 

Konkursy szkolne

  • Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej Pamela Mejer  - I miejsce,  Agnieszka Bedlińska – II miejsce,
  • Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej i Śpiewanej Natalia Kołodziej – I miejsce,
  • Konkurs Wiedzy Pożarniczej – Matylda Reksa I miejsce, Krzysztof Spirydowicz – II miejsce,
  • Konkurs „Mistrz Klawiatury”, Kinga Obrok – I miejsce, Aleksander Chojnowski _ II miejsce,
  • Mistrzostwa Gimnazjum w Warcabach, Daniel Dawidziak – I miejsce, Paweł Wierucki – II miejsce, Kamil Owsianik – III miejsce,
  • Mistrzostwa Gimnazjum w Szachach, Pitor Stańczak – I miejsce, Szymon Borowski – II miejsce, Andrzej Szuder – III miejsce,
  • Konkurs pn. „Wiersze i aforyzmy matematyczne” , Paweł Zima – I miejsce, Natalia Kołodziej – II miejsce, Martyna Wdowiak – III miejsce,
  • Konkurs pn. „Rebusy matematyczne” , Dawid Watkowski – I miejsce, Karol Gurski – II miejsce, Maria Radtke – III miejsce,
  • Konkurs „Rachmistrzów”, Aleksandra Bartczak – I miejsce, Natalia Śliwińska – II miejsce,
  • Konkurs  plastyczny dla klas III „My view of Australia”, Sylwia Bobrowicz – I miejsce,
  • Konkurs czytelniczy „ Word Knowle die via Graded Readers”, Aleksandra Okulus – I miejsce, Paulina Skotarek – II miejsce, Małgorzata Pawłowska _ III miejsce,
  • Konkurs Wiedzy „ J.R.R. Tolkien The Lord of the Imagination”, Andrzej Kulik – Imiejsce, Paweł Stańczak – II miejsce, Aleksander Chojnowski – III miejsce,
  • Konkurs Wiedzy „British and American Festivals”, Patrycja Janowicz – I miejsce, Sylwia Bobrowicz – II miejsce, Aleksander Chojnowski – III miejsce,
  • „Vocabulary Master”, Aleksandra Okulus – I miejsce,
  • „Culture Genius” Paulina Skotarek – I miejsce,
  •  Konkurs „The Wizarding World of Harry Potter” – Anna Iwanowska - I miejsce,
  •  Konkurs „My view of  UK, USA, Australia” – Laura Maliszewska - I miejsce,  Sylwia Bobrowicz - II miejsce,
  • Szkolny Konkurs na najładniejszą dynię z okazji „Halloween” – Iga Owczarek-  I miejsce,  Maciej Lis -  II miejsce, Paulina Krzyżanowska, Marcin Mroczkowski -  III miejsce,
  • I Olimpiada j.angielskiego dla uczniów klas VI „Flying Colours”- Michał Bożek z SP2 zajął I miejsce,
  • Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas VI „ Matematyczny czar par na wesoło”

                                              
  4.  Działalność biblioteki szkolnej.

Panie z biblioteki szkolnej: E. Jastrzębska i W. Skibicka są organizatorami wielu konkursów i imprez szkolnych. Z okazji obchodów Dni Patrona Szkoły  zorganizowały:

** konkurs plastyczny na wizytówkę klas,

** wystawę na szkolnym holu „ Ciekawy świat, czyli zainteresowania i pasje króla Jana”,

** konkurs na kartkę okolicznościową z okazji Dni Patrona,

** konkurs wiedzy o Patronie dla klas I „Czytam, rozumiem, wiem wszystko o Patronie”,

** konkurs na przemowę okolicznościową z okazji Dni Patrona,

** maraton filmowy z Patronem w roli głównej,

** spotkanie z uczniami SP 3 „Jan III Sobieski w legendach”,

** apel podsumowujący Dni Patrona,

** Turniej czytelniczy dla kl. I „Cud Bożego Narodzenia”,- kl.Ic – I m., kl Id – II m. kl. Ia – III m.

** Turniej Poetycki „Poeci o miłości”. Kategoria recytacja: I m. – Agata Wiloch i Natalia Kołodziej, II m. – Sylwia Bobrowicz, III m. – Małgorzata Sokołowska i Aleksandra Kosiedowska,

Kategoria poezja śpiewana: I m. –  Alicja Tuszakowska,

Kategoria twórczość własna: wyróżnienie:  – Agata Wiloch,  Urszula Wasilewska, Dagmara Śliwińska,

** Turniej czytelniczy „Lektury czytamy i znamy”,

** Inne imprezy organizowane w czytelni szkolnej to:

  • Swiatowy Dzień Poezji – impreza czytelnicza  „ Wspólne czytanie poezji”,
  • Tydzień bibliotek szkolnych  8 – 15 maj , zorganizowanie imprez środowiskowych :

      a) zabawy edukacyjne dla dzieci z Przedszkola nr 8 „ W czarodziejskim świecie bajek”,

b) impreza dla mieszkańców Malborka w centrum handlowym „Jagiełło” i księgarni S. Szymula  „Każdy moment jest dobry na czytanie książek”,

c) gry czytelnicze „Między nami czytelnikami” – udział uczniów SP 3,

d) wystawa fotograficzna  „Z książką nam do twarzy  czyli przyłapani na czytaniu”

  • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich,
  • Dzień Otwarty Szkoły  - prezentacja multimedialna „Czy mnie jeszcze pamiętasz?”,

  

 Do cyklicznych imprez szkolnych przeprowadzonych w tym roku szkolnym należą:

** spektakl teatralny przedstawiony przez szkolne Koło teatralne  „OneOn” pt„ „Skąd się wziął nauczyciel? ” z okazji Dnia Edukacji Narodowej;

** Wielka Gala Super Jedynek (wyróżnienia dla nauczycieli nadawane przez uczniów) – z okazji Dnia Edukacji Narodowej,

** Jasełka szkolne,

** wybory parlamentarne pod hasłem „Młodzi głosują”,

**  uroczyste akademie: z okazji Święta Niepodległości i z okazji Rocznicy Konstytucji 3 Maja,

** impreza z okazji Pierwszego Dnia Wiosny”

** Dzień Otwarty Szkoły” - szkolna impreza dla klas VI i ich rodziców,

 

 


5. Działalność sportowa.

            Nauczyciele wychowania fizycznego prowadzą popołudniowe zajęcia sportowe w ramach SKS-u (8 godzin tygodniowo). Zajęcia prowadzone są w następujących dyscyplinach: LA, piłka siatkowa dz. i chł., piłka koszykowa dz. i chł.,piłka ręczna, pilka nożna, tenis stołowy dz. i chł., badminton, pływanie, unihock, smocze łodzie W ramach zajęć organizowane są zawody, mecze sparingowe międzyklasowe, międzyszkolne, gimnazjady, turnieje, igrzyska.

a)     Osiągnięcia uczniów na szczeblu  wojewódzkim

  • III m. w Wojewódzkiej XV Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej  w Piłce Nożnej 6 – osobowej dziewcząt– skład drużyny: Karolina Barańska, Karolina Pawlikowska, Ewelina Pazio, Martyna Gardyjasz, Nikola Baran, Sylwia Bobrowicz, Natalia Siedlanowska, Natalia Sznaze, Daria Starzec, Angelika Zawadzińska, Weronika Kosior, Karolina Barancewicz

b)     Osiągnięcia na szczeblu powiatowym

  •  I m. Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Dziewcząt – skład drużyny: Karolina Barańska,  Ewelina Pazio, Martyna Gardyjasz, Nikola Baran, Sylwia Bobrowicz, Natalia Siedlanowska, Julia Dziekońska,  Adrianna Schwenk  Weronika Kosior,
  • II m. w Półfinale Wojewódzkim w Koszykówce Dziewcząt - skład drużyny: Karolina Barańska,  Ewelina Pazio, Martyna Gardyjasz, Nikola Baran, Sylwia Bobrowicz, Natalia Siedlanowska, Julia Dziekońska,  Adrianna Schwenk  Weronika Kosior,
  • I m. w Unihokeju Chłopców – skład drużyny: Maciej Cyganowski, Łukasz Owsianik, Patryk Truszczyński, Dawid Sokół, Karol Gesek, Jakub Gutowski, Emil Masłowski,  Adam Michalecki
  • II m. Mistrzostwa Powiatu  w sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt – skład: Karolina Pazio, Weronika Kluka, Angelika Zawadzińska, Agnieszka Bedlińska, Dorota Majewska, Angelika Studnicka, Katarzyna Zaremba, Martyna Gardyjasz, Monika Sokołowska
  • II m.Mistrzostwa Powiatu  w sztafetowych Biegach Przełajowych  Chłopców – skład drużyny: Maciej Cyganowski, Patryk Truszczyński, Łukasz Owsianik, Karol Gesek, Łukasz Czyżewski, Mateusz Leszczewski, Cyryl Konefał, Dawid Sokół, Emil Masłowski
  • II m. Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt – skład drużyny: Karolina Barańska,  Ewelina Pazio, Martyna Gardyjasz, Nikola Baran, Sylwia Bobrowicz, Natalia Siedlanowska, Julia Dziekońska,  Adrianna Schwenk  Weronika Majewska, Natalia Sznaze, Karolina Pawlikowska
  • II m. Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców – skład drużyny: Łukasz Żygadło, Bartłomiej Czarkowski, Dawid Janus, Paweł Wierucki, Michał Jastrzębski, Kacper Dziwirek, Adam Zieliński, Arkadiusz Heimowski, Maciej Cyganowski, Dawid Sokół, Patryk Truszczyński,

 Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce:

  • Beata Krakowiak – I m. skok w dal, I m. sztafeta 4*100,
  • Angelika Studnicka  - I m. sztafeta  4*100,
  • Ewelina Pazio – I m. sztafetę 4*100, II m. skok wzwyż,
  • Martyna Gardyjasz – I m. sztafeta 4*100, I m. skok wzwyż
  • Karolina Barańska – II m. rzut oszczepem,
  • Sylwia Bobrowicz – III m. rzut oszczepem,
  • Kamil Gołębiewski – III m. sztafeta 4*100
  • Dawid Dymek – III m. sztafeta 4*100,
  • Patryk Truszczyński – III m. sztafeta 4*100
  • Maciej Cyganowski – III m. sztafeta 4*100
  • II m, Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym –skład drużyny: Przemysław Pychyński, Dawid Dymek, Martyna Gardyjasz, Sylwia Bobrowicz, Ewelina Pazio
  • II m. Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Dziewcząt – skład drużyny: Sylwia Bobrowicz, Weronika Kosior, Karolina Barańska, Martyna Gardyjasz, Ewelina Pazio, Nikola Baran, Kamila Chojnacka, Weronika Dąbrowska

Nauczyciele wych. fizycznego przygotowywali uczniów i brali udział we wszystkich zawodach sportowych na etapie  szkolnym, miejskim  i międzygimnazjalnym.

  W Szkolnym Plebiscycie na najlepszych sportowców roku 2013 /2014 – wśród dziewcząt zostały:

  1. Martyna Gardyjasz
  2. Ewelina Pazio
  3. Sylwia Bobrowicz

 wśród chłopców zostali:

  1. Patryk Truszczyński
  2. Maciej Cyganowski
  3. Dawid Sokół

6.      Organizacje szkolne.

Działalność Samorządu Uczniowskiego.

 Opiekunem SU jest nauczyciel j. angielskiego p.T. Zych. SU działa zgodnie z ustanowionym i zaakceptowanym przez dyrektora szkoły regulaminem SU. Poszczególne sekcje Samorządu mają ściśle określoną swoją rolę w szkole. W ten sposób mają duży wpływ na wystrój wewnętrzny szkoły (klas, korytarzy), życie kulturalne szkoły (organizację imprez, uroczystości szkolnych i pozaszkolnych), wpływ na dobre samopoczucie i bezpieczeństwo kolegów.

 Do bardzo istotnych działań, jakie wykonali w tym roku szkolnym należą:

* przeprowadzenie wyborów do SU,

* uroczyste ślubowanie klas I,

* organizacja losowań „Szczęśliwych numerków”,

* przygotowanie uroczystostej gali SUPERJEDYNEK wszystkim pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej,

* akcja Mikołajki – cukierki dla uczniów  z okazji mikołajek,

* organizacja trzech dyskotek szkolnych ( z okazji Dnia Chłopaka, Andrzejkowa i Walentynkowa),

* w ramach współpracy z Zespołem Szkół nr 1: udział naszych uczniów w rajdzie „Malwira”, w imprezie „Henryki”, w Dniu Otwartym LO,

* zorganizowanie Dnia Kobiet i Dnia Chłopaka,

* zorganizowanie szkolnej imprezy z okazji pierwszego dnia wiosny,

* przeprowadzenie wyborów na miss i mistera gimnazjum,

* pomoc w przygotowaniu balu dla uczniów kończących gimnazjum.

* prowadzenie dwóch tablic informacyjnych  SU,

* współpraca z Młodzieżową Radą Miasta

Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu: 

 Koło prowadzi nauczyciel religii p. Piotr Poznański. Do najważniejszych tegorocznych działań należą

  • Zbiórka żywności w sklepach  na rzecz potrzebujących w ramach akcji „Podziel się posiłkiem” w m-cach : wrzesień, grudzień i kwiecień (zebrano ponad 5 ton żywności),
  • Przygotowanie  paczek świątecznych dla dzieci z Ukrainy (Parafia M. B. Fatimskiej w Konotopiu), oraz rodzin uczniów z naszej szkoły,
  • prowadzenie szkolnej akcji „Góra Grosza” ,
  • udział w akcjach „Zbieraj z nami nakrętki”,
  • współpraca ze Szkołą Podstawową nr9,
  • porządkowanie grobów na cmentarzu komunalnym,
  • prowadzenie szkolnego pogotowia lekcyjnego dla uczniów wymagających pomocy w nauce,

 

7.      Inne ważne wydarzenia w naszym Gimnazjum.

       W bieżącym roku szkolnym Gimnazjum nr 1 brało udział w realizacji projektu współfinansowanego ze środków unijnych pn. Gimnazjalna Planeta Umiejętności, w ramach  którego odbywały się zajęcia pozalekcyjne mające na celu zmniejszenie dysproporcji i wyrównanie szans edukacyjnych uczniów. W ramach tego projektu odbyło się 12 wycieczek edukacyjnych, w których uczestniczyło 180 uczniów z czego 120 z naszego gimnazjum.

       Ważnym wydarzeniem było również uroczyste otwarcie nowego laboratorium chemicznego, które zalicza się do jednego z najnowocześniejszych w regionie. Powstanie laboratorium wiąże się z  utworzeniem w nowym roku szkolnym klasy biologiczno – chemicznej.

      Jesteśmy coraz bardziej otwarci na świat. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli po raz kolejny w obozie językowym EURWEEK w Bystrzycy, a także po raz kolejny w wycieczce zagranicznej tym razem do Londynu.

      Uczniowie klas II naszego Gimnazjum brali udział w morskiej przygodzie  pn. „Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy” w ramach projektu systemowego „Pomorskie Dobry Kurs na Edukację”, realizowanego przez Ligę Morską i Rzeczną. Celem projektu jest kształtowanie w formie warsztatów marynistycznych kompetencji kluczowych uczniów poprzez regionalną edukację morską, którego liderem jest Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywały  się w dwóch jednodniowych etapach w Gdańsku i Kątach Rybackich.

Licznik odwiedzin

Today7
Total182534

niedziela, 25, czerwiec 2017 07:03

Materiały dla ucznia

Materiały dla nauczycieli