^ Back to Top

Translator

Dziennik elektroniczny

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

5. Działalność sportowa.

            Nauczyciele wychowania fizycznego prowadzą popołudniowe zajęcia sportowe w ramach SKS-u (8 godzin tygodniowo). Zajęcia prowadzone są w następujących dyscyplinach: LA, piłka siatkowa dz. i chł., piłka koszykowa dz. i chł.,piłka ręczna, pilka nożna, tenis stołowy dz. i chł., badminton, pływanie, unihock, smocze łodzie W ramach zajęć organizowane są zawody, mecze sparingowe międzyklasowe, międzyszkolne, gimnazjady, turnieje, igrzyska.

a)     Osiągnięcia uczniów na szczeblu  wojewódzkim

  • III m. w Wojewódzkiej XV Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej  w Piłce Nożnej 6 – osobowej dziewcząt– skład drużyny: Karolina Barańska, Karolina Pawlikowska, Ewelina Pazio, Martyna Gardyjasz, Nikola Baran, Sylwia Bobrowicz, Natalia Siedlanowska, Natalia Sznaze, Daria Starzec, Angelika Zawadzińska, Weronika Kosior, Karolina Barancewicz

b)     Osiągnięcia na szczeblu powiatowym

  •  I m. Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Dziewcząt – skład drużyny: Karolina Barańska,  Ewelina Pazio, Martyna Gardyjasz, Nikola Baran, Sylwia Bobrowicz, Natalia Siedlanowska, Julia Dziekońska,  Adrianna Schwenk  Weronika Kosior,
  • II m. w Półfinale Wojewódzkim w Koszykówce Dziewcząt - skład drużyny: Karolina Barańska,  Ewelina Pazio, Martyna Gardyjasz, Nikola Baran, Sylwia Bobrowicz, Natalia Siedlanowska, Julia Dziekońska,  Adrianna Schwenk  Weronika Kosior,
  • I m. w Unihokeju Chłopców – skład drużyny: Maciej Cyganowski, Łukasz Owsianik, Patryk Truszczyński, Dawid Sokół, Karol Gesek, Jakub Gutowski, Emil Masłowski,  Adam Michalecki
  • II m. Mistrzostwa Powiatu  w sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt – skład: Karolina Pazio, Weronika Kluka, Angelika Zawadzińska, Agnieszka Bedlińska, Dorota Majewska, Angelika Studnicka, Katarzyna Zaremba, Martyna Gardyjasz, Monika Sokołowska
  • II m.Mistrzostwa Powiatu  w sztafetowych Biegach Przełajowych  Chłopców – skład drużyny: Maciej Cyganowski, Patryk Truszczyński, Łukasz Owsianik, Karol Gesek, Łukasz Czyżewski, Mateusz Leszczewski, Cyryl Konefał, Dawid Sokół, Emil Masłowski
  • II m. Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt – skład drużyny: Karolina Barańska,  Ewelina Pazio, Martyna Gardyjasz, Nikola Baran, Sylwia Bobrowicz, Natalia Siedlanowska, Julia Dziekońska,  Adrianna Schwenk  Weronika Majewska, Natalia Sznaze, Karolina Pawlikowska
  • II m. Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców – skład drużyny: Łukasz Żygadło, Bartłomiej Czarkowski, Dawid Janus, Paweł Wierucki, Michał Jastrzębski, Kacper Dziwirek, Adam Zieliński, Arkadiusz Heimowski, Maciej Cyganowski, Dawid Sokół, Patryk Truszczyński,

 Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce:

  • Beata Krakowiak – I m. skok w dal, I m. sztafeta 4*100,
  • Angelika Studnicka  - I m. sztafeta  4*100,
  • Ewelina Pazio – I m. sztafetę 4*100, II m. skok wzwyż,
  • Martyna Gardyjasz – I m. sztafeta 4*100, I m. skok wzwyż
  • Karolina Barańska – II m. rzut oszczepem,
  • Sylwia Bobrowicz – III m. rzut oszczepem,
  • Kamil Gołębiewski – III m. sztafeta 4*100
  • Dawid Dymek – III m. sztafeta 4*100,
  • Patryk Truszczyński – III m. sztafeta 4*100
  • Maciej Cyganowski – III m. sztafeta 4*100
  • II m, Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym –skład drużyny: Przemysław Pychyński, Dawid Dymek, Martyna Gardyjasz, Sylwia Bobrowicz, Ewelina Pazio
  • II m. Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Dziewcząt – skład drużyny: Sylwia Bobrowicz, Weronika Kosior, Karolina Barańska, Martyna Gardyjasz, Ewelina Pazio, Nikola Baran, Kamila Chojnacka, Weronika Dąbrowska

Nauczyciele wych. fizycznego przygotowywali uczniów i brali udział we wszystkich zawodach sportowych na etapie  szkolnym, miejskim  i międzygimnazjalnym.

  W Szkolnym Plebiscycie na najlepszych sportowców roku 2013 /2014 – wśród dziewcząt zostały:

  1. Martyna Gardyjasz
  2. Ewelina Pazio
  3. Sylwia Bobrowicz

 wśród chłopców zostali:

  1. Patryk Truszczyński
  2. Maciej Cyganowski
  3. Dawid Sokół

6.      Organizacje szkolne.

Działalność Samorządu Uczniowskiego.

 Opiekunem SU jest nauczyciel j. angielskiego p.T. Zych. SU działa zgodnie z ustanowionym i zaakceptowanym przez dyrektora szkoły regulaminem SU. Poszczególne sekcje Samorządu mają ściśle określoną swoją rolę w szkole. W ten sposób mają duży wpływ na wystrój wewnętrzny szkoły (klas, korytarzy), życie kulturalne szkoły (organizację imprez, uroczystości szkolnych i pozaszkolnych), wpływ na dobre samopoczucie i bezpieczeństwo kolegów.

 Do bardzo istotnych działań, jakie wykonali w tym roku szkolnym należą:

* przeprowadzenie wyborów do SU,

* uroczyste ślubowanie klas I,

* organizacja losowań „Szczęśliwych numerków”,

* przygotowanie uroczystostej gali SUPERJEDYNEK wszystkim pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej,

* akcja Mikołajki – cukierki dla uczniów  z okazji mikołajek,

* organizacja trzech dyskotek szkolnych ( z okazji Dnia Chłopaka, Andrzejkowa i Walentynkowa),

* w ramach współpracy z Zespołem Szkół nr 1: udział naszych uczniów w rajdzie „Malwira”, w imprezie „Henryki”, w Dniu Otwartym LO,

* zorganizowanie Dnia Kobiet i Dnia Chłopaka,

* zorganizowanie szkolnej imprezy z okazji pierwszego dnia wiosny,

* przeprowadzenie wyborów na miss i mistera gimnazjum,

* pomoc w przygotowaniu balu dla uczniów kończących gimnazjum.

* prowadzenie dwóch tablic informacyjnych  SU,

* współpraca z Młodzieżową Radą Miasta

Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu: 

 Koło prowadzi nauczyciel religii p. Piotr Poznański. Do najważniejszych tegorocznych działań należą

  • Zbiórka żywności w sklepach  na rzecz potrzebujących w ramach akcji „Podziel się posiłkiem” w m-cach : wrzesień, grudzień i kwiecień (zebrano ponad 5 ton żywności),
  • Przygotowanie  paczek świątecznych dla dzieci z Ukrainy (Parafia M. B. Fatimskiej w Konotopiu), oraz rodzin uczniów z naszej szkoły,
  • prowadzenie szkolnej akcji „Góra Grosza” ,
  • udział w akcjach „Zbieraj z nami nakrętki”,
  • współpraca ze Szkołą Podstawową nr9,
  • porządkowanie grobów na cmentarzu komunalnym,
  • prowadzenie szkolnego pogotowia lekcyjnego dla uczniów wymagających pomocy w nauce,

 

7.      Inne ważne wydarzenia w naszym Gimnazjum.

       W bieżącym roku szkolnym Gimnazjum nr 1 brało udział w realizacji projektu współfinansowanego ze środków unijnych pn. Gimnazjalna Planeta Umiejętności, w ramach  którego odbywały się zajęcia pozalekcyjne mające na celu zmniejszenie dysproporcji i wyrównanie szans edukacyjnych uczniów. W ramach tego projektu odbyło się 12 wycieczek edukacyjnych, w których uczestniczyło 180 uczniów z czego 120 z naszego gimnazjum.

       Ważnym wydarzeniem było również uroczyste otwarcie nowego laboratorium chemicznego, które zalicza się do jednego z najnowocześniejszych w regionie. Powstanie laboratorium wiąże się z  utworzeniem w nowym roku szkolnym klasy biologiczno – chemicznej.

      Jesteśmy coraz bardziej otwarci na świat. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli po raz kolejny w obozie językowym EURWEEK w Bystrzycy, a także po raz kolejny w wycieczce zagranicznej tym razem do Londynu.

      Uczniowie klas II naszego Gimnazjum brali udział w morskiej przygodzie  pn. „Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy” w ramach projektu systemowego „Pomorskie Dobry Kurs na Edukację”, realizowanego przez Ligę Morską i Rzeczną. Celem projektu jest kształtowanie w formie warsztatów marynistycznych kompetencji kluczowych uczniów poprzez regionalną edukację morską, którego liderem jest Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywały  się w dwóch jednodniowych etapach w Gdańsku i Kątach Rybackich.

Licznik odwiedzin

Today7
Total184511

czwartek, 17, sierpień 2017 07:37

Materiały dla ucznia

Materiały dla nauczycieli