^ Back to Top

Translator

Dziennik elektroniczny

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

      3. Konkursy szkolne.

Wszystkie konkursy wiedzy i umiejętności uczniów klas I i II odbywały się w ramach Szkolnego Turnieju Wiedzy i Umiejętności (TWiU).Wzięło w nich udział 244 uczniów,  W ramach tego Turnieju odbyły się  konkursy z : j. polskiego, j. angielskiego, j. niemieckiego, historii, wiedzy religijnej, wiedzy pożarniczej, ortograficzny, biologiczny, fizyczny, chemiczny, geograficzny,  recytatorski, w których do „Złotej dziesiątki” zostali zakwalifikowani następujący uczniowie:

 

 Lp. 

Klasy I

 Klasy II

 

1.

Kołodziej Natalia

Nieścier Mateusz

2.

Żygadło Łukasz

Czarnecki Jakub

3.

Janowicz Patrycja

Iwanowska Anna

4.

 Spirydowicz Krzysztof 

Wojniak Dorota

5.

Bartczak Aleksandra

Lewandowski Mateusz

6.

Golec Wiktoria

 Chojnowski Aleksander 

7.

Węsierska Joanna

Maliszewska Laura

8.

Ożóg Paulina

Bartmańska Agnieszka

9.

Derda Aleksandra

Złoch Piotr

10.

Wiśniewska Katarzyna

Tomczyński Paweł

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

  Nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty przeprowadzili  szkolne konkursy przedmiotowe. Wzięło w nich udział 78 uczniów, a 27 z nich zakwalifikowało się do etapów rejonowych.  Są to uczniowie:

 

 Lp. 

 Nazwa konkursu 

 Uczniowie biorący udział w  etapie rejonowym 

 Nauczyciel przygotowujący 

 

1.

polonistyczny

Urszula Wasielewska

Mateusz Nieścier 

M. Stacharska,

I.Cedler

 

2.

historyczny

Mateusz Nieścier

Anna Iwanowska

Jakub Czarnecki

Andrzej Kulik

 

 

 

E. Milanowska

3.

matematyczny

Jakub Czarnecki

Pamela Mejer

Małgorzata Pawłowska

 

M. Imiołczyk

4.

chemiczny

Jakub Czarnecki

Mateusz Nieścier

Jakub Bruniecki

Dorota Majewska

 

 

K. Dudenko

5.

fizyczny

Jakub Czarnecki

Mateusz Nieścier

Anna Iwanowska

 

 

P. Zimbał

6.

geograficzny

Dawid Dymek

Paweł Zima

 

 

J. Rakoca

7.

j. angielskiego

Daniel Adiuszyn

 

K. Szewczyńska

8.

informatyczny

Aleksander Chojnowski

Jakub Czarnecki

 

W. Meksuła

9.

religijny

Dorota Majewska

Paweł Stańczak

Aleksandra Okulus

Anna Iwanowska

Mateusz Nieścier

Sylwia Bobrowicz

 

P. Poznański

 

Konkursy szkolne

  • Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej Pamela Mejer  - I miejsce,  Agnieszka Bedlińska – II miejsce,
  • Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej i Śpiewanej Natalia Kołodziej – I miejsce,
  • Konkurs Wiedzy Pożarniczej – Matylda Reksa I miejsce, Krzysztof Spirydowicz – II miejsce,
  • Konkurs „Mistrz Klawiatury”, Kinga Obrok – I miejsce, Aleksander Chojnowski _ II miejsce,
  • Mistrzostwa Gimnazjum w Warcabach, Daniel Dawidziak – I miejsce, Paweł Wierucki – II miejsce, Kamil Owsianik – III miejsce,
  • Mistrzostwa Gimnazjum w Szachach, Pitor Stańczak – I miejsce, Szymon Borowski – II miejsce, Andrzej Szuder – III miejsce,
  • Konkurs pn. „Wiersze i aforyzmy matematyczne” , Paweł Zima – I miejsce, Natalia Kołodziej – II miejsce, Martyna Wdowiak – III miejsce,
  • Konkurs pn. „Rebusy matematyczne” , Dawid Watkowski – I miejsce, Karol Gurski – II miejsce, Maria Radtke – III miejsce,
  • Konkurs „Rachmistrzów”, Aleksandra Bartczak – I miejsce, Natalia Śliwińska – II miejsce,
  • Konkurs  plastyczny dla klas III „My view of Australia”, Sylwia Bobrowicz – I miejsce,
  • Konkurs czytelniczy „ Word Knowle die via Graded Readers”, Aleksandra Okulus – I miejsce, Paulina Skotarek – II miejsce, Małgorzata Pawłowska _ III miejsce,
  • Konkurs Wiedzy „ J.R.R. Tolkien The Lord of the Imagination”, Andrzej Kulik – Imiejsce, Paweł Stańczak – II miejsce, Aleksander Chojnowski – III miejsce,
  • Konkurs Wiedzy „British and American Festivals”, Patrycja Janowicz – I miejsce, Sylwia Bobrowicz – II miejsce, Aleksander Chojnowski – III miejsce,
  • „Vocabulary Master”, Aleksandra Okulus – I miejsce,
  • „Culture Genius” Paulina Skotarek – I miejsce,
  •  Konkurs „The Wizarding World of Harry Potter” – Anna Iwanowska - I miejsce,
  •  Konkurs „My view of  UK, USA, Australia” – Laura Maliszewska - I miejsce,  Sylwia Bobrowicz - II miejsce,
  • Szkolny Konkurs na najładniejszą dynię z okazji „Halloween” – Iga Owczarek-  I miejsce,  Maciej Lis -  II miejsce, Paulina Krzyżanowska, Marcin Mroczkowski -  III miejsce,
  • I Olimpiada j.angielskiego dla uczniów klas VI „Flying Colours”- Michał Bożek z SP2 zajął I miejsce,
  • Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas VI „ Matematyczny czar par na wesoło”

                                              
  4.  Działalność biblioteki szkolnej.

Panie z biblioteki szkolnej: E. Jastrzębska i W. Skibicka są organizatorami wielu konkursów i imprez szkolnych. Z okazji obchodów Dni Patrona Szkoły  zorganizowały:

** konkurs plastyczny na wizytówkę klas,

** wystawę na szkolnym holu „ Ciekawy świat, czyli zainteresowania i pasje króla Jana”,

** konkurs na kartkę okolicznościową z okazji Dni Patrona,

** konkurs wiedzy o Patronie dla klas I „Czytam, rozumiem, wiem wszystko o Patronie”,

** konkurs na przemowę okolicznościową z okazji Dni Patrona,

** maraton filmowy z Patronem w roli głównej,

** spotkanie z uczniami SP 3 „Jan III Sobieski w legendach”,

** apel podsumowujący Dni Patrona,

** Turniej czytelniczy dla kl. I „Cud Bożego Narodzenia”,- kl.Ic – I m., kl Id – II m. kl. Ia – III m.

** Turniej Poetycki „Poeci o miłości”. Kategoria recytacja: I m. – Agata Wiloch i Natalia Kołodziej, II m. – Sylwia Bobrowicz, III m. – Małgorzata Sokołowska i Aleksandra Kosiedowska,

Kategoria poezja śpiewana: I m. –  Alicja Tuszakowska,

Kategoria twórczość własna: wyróżnienie:  – Agata Wiloch,  Urszula Wasilewska, Dagmara Śliwińska,

** Turniej czytelniczy „Lektury czytamy i znamy”,

** Inne imprezy organizowane w czytelni szkolnej to:

  • Swiatowy Dzień Poezji – impreza czytelnicza  „ Wspólne czytanie poezji”,
  • Tydzień bibliotek szkolnych  8 – 15 maj , zorganizowanie imprez środowiskowych :

      a) zabawy edukacyjne dla dzieci z Przedszkola nr 8 „ W czarodziejskim świecie bajek”,

b) impreza dla mieszkańców Malborka w centrum handlowym „Jagiełło” i księgarni S. Szymula  „Każdy moment jest dobry na czytanie książek”,

c) gry czytelnicze „Między nami czytelnikami” – udział uczniów SP 3,

d) wystawa fotograficzna  „Z książką nam do twarzy  czyli przyłapani na czytaniu”

  • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich,
  • Dzień Otwarty Szkoły  - prezentacja multimedialna „Czy mnie jeszcze pamiętasz?”,

  

 Do cyklicznych imprez szkolnych przeprowadzonych w tym roku szkolnym należą:

** spektakl teatralny przedstawiony przez szkolne Koło teatralne  „OneOn” pt„ „Skąd się wziął nauczyciel? ” z okazji Dnia Edukacji Narodowej;

** Wielka Gala Super Jedynek (wyróżnienia dla nauczycieli nadawane przez uczniów) – z okazji Dnia Edukacji Narodowej,

** Jasełka szkolne,

** wybory parlamentarne pod hasłem „Młodzi głosują”,

**  uroczyste akademie: z okazji Święta Niepodległości i z okazji Rocznicy Konstytucji 3 Maja,

** impreza z okazji Pierwszego Dnia Wiosny”

** Dzień Otwarty Szkoły” - szkolna impreza dla klas VI i ich rodziców,

 

 

Licznik odwiedzin

Today56
Total184560

czwartek, 17, sierpień 2017 23:16

Materiały dla ucznia

Materiały dla nauczycieli